Muzejní noc a otevřené depozitáře

V loňském roce se s úspěchem setkala muzejní noc, která zájemcům umožnila navštívit nejvíce střežené prostory muzea – depozitáře. Lidé tak mohli nahlédnout pod pokličku muzejní práce, seznámit se s nejzajímavějšími exponáty a dozvědět se základní informace o způsobu a podmínkách jejich uložení. Letos se akce zopakuje a k pěti vybraným depozitářům se poprvé otevře novotou vonící hala pro velkou techniku v areálu bývalé zemědělské školy.

V rámci Muzejní noci bude rovněž zdarma otevřena expozice Vysoké Mýto světové a výstava Kluci a holky na čtyřech kolech (oboje se nachází v Šemberově domě). Stejně budou moci návštěvníci vstoupit do Muzea českého karosářství a prohlédnout si výstavu Dvorana slávy českých karosářů. Vstup do Muzea českého karosářství bude z ulice A. V. Šembery.