Oslavy 150. výročí založení muzea

Hlavní oslavy těchto úctyhodných narozenin proběhnou na přelomu září a října a budou jakýmsi poděkování všem, kteří pomáhali a pomáhají vysokomýtskému muzeu v jeho snaze uchovat co nejvíce z bohaté historie našeho města i širšího regionu.

Na konci září se v prostorách Regionálního muzea v Šemberově ulici otevře výstava s názvem 150 příběhů. Pro ni muzejníci vybrali 150 předmětů, které mají nějaký pozoruhodný příběh spojený například se způsobem jejich nabytí, zajímavou osobou donátora či s jejich samotným využitím.

O několik dní později se uskuteční představení knihy, která na výstavu navazuje a zároveň mapuje historii vysokomýtského muzea a nese název „150 let, 150 příběhů“. Součástí uvedení knihy mezi čtenáře bude koncert Dechové sekce Základní umělecké školy ve Vysokém Mýtě ve velmi netradičním ale jistě zajímavém prostředí, a sice v expozici Muzea českého karosářství.

Vyvrcholením oslav bude 7. října slavnostní otevření expozice Vysoké Mýto světové, na které naváže závěrečný koncert v Šemberově divadle. Ve stejný den pak v hradební zdi v Jungmannových sadech nalezne svoje místo nová deska, která bude upomínat na to, že v roce 1871 bylo ve Vysokém Mýtě založeno první městské muzeum v Čechách.

Sobota 25. 9.

Otevření výstavy 150 příběhů - Regionální muzeum - výstava potrvá do 24. 10. 2021

Středa 29. 9. od 17.30 hodin

Koncert mezi auty - Dechová sekce ZUŠ ve Vysokém Mýtě - Muzeum českého karosářství

Představení knihy „150 let, 150 příběhů“ - Muzeum českého karosářství

Publikace byla realizována s finanční podporou Ministerstva kultury ČR

Čtvrtek 7. 10.

Muzejní díkůvzdání

17:00 Odhalení pamětní desky ve vysokomýtských hradbách – Jungmannovy sady

17:30 Vernisáž nové expozice Vysoké Mýto světové – Regionální muzeum

19:00 Slavnostní koncert, vystoupí Czech Philharmonic Jazzband - Šemberovo divadlo

Expozice Vysoké Mýto světové vznikla s finanční podporou Ministerstva kultury ČR

Czech Philharmonic Jazzband spojuje dva hudební světy v jeden celek - sdružuje sólisty České filharmonie s jazzovými hudebníky. Svou kvalitou se tento ansámbl zařadil mezi špičková hudební tělesa. Výběr repertoáru sahá od raných dixielandů přes swingovou éru, až po jejich jazzové úpravy symfonických skladeb či autorskou tvorbu. Velkým vkladem souboru je nástrojová virtuozita, tónová kultura, dynamický rozsah a precizní intonace.