Výstava Pinďour a jeho doba

Fichtl, pincek, píst, pinďour, to jsou nejznámější přezdívky malého motocyklu Jawa 50 Pionýr. Pro několik generací mladíků se stal základním dopravním prostředkem, na kterém se jezdilo do školy, k vodě, za kamarády i za holkami. Typický zvuk dvoutaktního motoru neodmyslitelně patřil po několik desetiletí jak k městskému prostředí, tak i k venkovu. Proto si tento motocykl zaslouží naši pozornost a vzpomínku. Tak trochu nostalgická výstava přiblíží Jawu 50 Pionýr po technické stránce, zaměří se na její vznik, výrobu a jednotlivé vývojové typy. Výstava nechce být suchým technickým popisem, a proto nebudou chybět hravé prvky včetně fotografického trenažeru.

Výstava byla zahájena vernisáží 14. května ve 14 hodin. Každý, kdo na vernisáž dorazil na motocyklu Pionýr, dostal dárek v podobě nealkoholického piva.

Výstava bude probíhat do 22. října 2023