2. ročník fotografické soutěže Muzeum Photo 2015

A) Téma soutěže
Fotografie s muzejní a galerijní tématikou vzniklé v období od 1. června 2014 do 31. října 2015.

B) Soutěžní kategorie:
1) Život v muzeu
Snímky z vernisáží, pořádaných akcí, workshopů, nebo třeba obyčejné momentky z denního běžného provozu muzejních a galerijních institucí. Jednoduše vše, kde existuje nějaký vztah mezi člověkem, institucí a uměním.

2) Kreativita v muzeu
Snímky převážně výtvarného pojetí např. sbírkových či jiných předmětů, výstavních
prostor, nebo kreativní vizuálně osobité uchopení jakéhokoliv tématu, který má určitý
vztah k muzeu či galerii.

C) Termín soutěže:
1. 6. 2015 – 31. 10. 2015

D) Podmínky soutěže:
Účastník se zapojí do soutěže zasláním přihlášky a minimálně jedné fotografie, maximálně však pěti kusů fotografií, které svým pojetím splňují téma soutěže. Vzor přihlášky je volně ke stažení na adrese: www.mzm.cz/soutěže

Soutěžní fotografie (zvětšeniny) musí mít minimální rozměr 30x40 cm. Na rubovou stranu fotografií napište jméno, příjmení, název a kategorii, do které snímek přihlašujete.
K soutěžním fotografiím musí být přiložena i jejich datová podoba na CD/DVD.
Datová podoba snímků musí splňovat následující parametry:
- minimální rozměr 3500 x 2200 pixelů
- rozlišení 300 dpi
- formát JPG v barevném prostoru RGB.
Soutěžní fotografie spolu s vytištěnou přihláškou a přiloženou datovou podobou na CD/DVD, doručte osobně nebo zašlete nejpozději do 31. října 2015 na adresu pořadatele:
Moravské zemské muzeum
Zelný trh 6
659 37 Brno
Kontaktní osoba: Mgr. Eva Pánková
mobil: +420 606 738 098
e-mail: epankova@mzm.cz

• Odesláním soutěžní fotografie se má za to, že účastník soutěže byl seznámen s pravidly soutěže a tato pravidla respektuje. Účastník rovněž tímto potvrzuje své autorství a souhlas s užitím soutěžního díla (fotografií) v souladu s účelem a určením, a to neomezeně co do místa, času a teritoriálního rozsahu a všemi způsoby užití, tj. zejména s jejím užitím ve výstavě, ve sdělovacích prostředcích, v tisku, na internetu (především k prezentaci muzea, prezentaci soutěže) a také s tím, že pořadatel je oprávněn uveřejnit jména, podobizny a obrazové či zvukové záznamy výherců ve sdělovacích prostředcích a v propagačních materiálech pořadatele této soutěže.
• Odesláním soutěžní fotografie dává účastník soutěže pořadateli souhlas k bezplatnému zveřejnění zaslaných snímků a/nebo jejich částí všemi obvyklými způsoby na komunikačních médiích bez ohledu na jejich povahu a určení, včetně internetu, bez časového, územního, množstevního a místního omezení. Toto zahrnuje také právo soutěžní snímky užít a upravit způsobem, který nesnižuje jejich hodnotu, spojit je s jinými díly nebo zařadit do díla souborného, a to ať v souvislosti s propagací této soutěže (včetně budoucích ročníků) pořadatelem nebo osob na soutěži zúčastněných, či pro jakýkoli jiný účel určený pořadatelem. Tento souhlas se vztahuje i na třetí osoby, kterým pořadatel snímek v souladu s jeho určením poskytne.
• Soutěžní fotografie musí být vždy zaslána s vyplněnou přihláškou, jinak bude fotografie ze soutěže vyřazena.
• Přihlášky, které nebudou obsahovat náležitosti stanovené podmínkami soutěže, budou ze soutěže vyloučeny a nebudou hodnoceny.
• Fotografie poslané do soutěže nelze v průběhu soutěže upravovat (měnit název, popis apod.).
• Pořadatel soutěže si vyhrazuje právo vyřadit soutěžní fotografie, které jsou v rozporu s dobrými mravy a veřejným pořádkem (především s vulgárním či jiným nevhodným obsahem), popřípadě neodpovídají požadovanému zadání.
• Pořadatel nenese odpovědnost za selhání doručení, telefonů, lidská selhání nebo selhání počítačů či za chyby připojení, telefonů, telefonních linek nebo systémů, přetížení na Internetu nebo jakékoli webové stránce, za technické nebo mechanické vady či za jiné vady nebo chyby způsobené vybavením, programem, lidskou chybou nebo jiným způsobem, ani za jakoukoli újmu či vady či za jiné vady nebo chyby způsobené vybavením, programem, lidskou chybou nebo jiným způsobem, ani za jakoukoli újmu či škodu způsobenou na počítači účastníka nebo jakékoli jiné osoby související s účastí v soutěži nebo vzniklé v jejím důsledku.
• Výhry nelze vymáhat soudní cestou. Pořadatel nenese žádnou odpovědnost za jakákoli rizika a závazky související s výhrou a jejím užíváním.
• Výhry v soutěži jsou nepřevoditelné.
• Z účasti na soutěži jsou vyloučeni pracovníci MZM a jejich rodinní příslušníci.
• Pořadatel si vyhrazuje právo soutěž zrušit ze závažných důvodů, a to bez náhrady.
• Fotografie přihlášené do soutěže se autorům nevracejí a zůstávají pořadateli.
• Další práva a povinnosti, které nejsou v těchto podmínkách upraveny, se řídí občanským zákoníkem.
• Pořadatel soutěže si vyhrazuje právo neudělit první, druhou nebo třetí cenu, případně udělit více cen na témže stupni.
E) Hodnocení
Fotografie zaslané do soutěže posoudí odborná porota určená pořadatelem. Snímky budou porotě prezentovány anonymně. Porota má právo, v zájmu zkvalitnění soutěže, rozhodnout o neudělení ceny v kterékoliv z kategorií.
Výsledky soutěže Muzeum Photo 2015 budou vyhlášeny na tiskové konferenci pořádané pořadatelem.
F) Ceny v soutěžních kategoriích
V každé z obou soutěžních kategorií odborná porota udělí první, druhou a třetí cenu. Držitelé prvních cen jednotlivých kategorií získávají finanční odměnu 3.000 Kč. Držitelé druhých cen získávají 2.000 Kč a držitelé třetích cen získávají 1.000 Kč.
Oceněné a další vybrané práce budou vystaveny na výstavě v prostorách Moravského zemského muzea a k výstavě bude vydán elektronický katalog. Datum uvedení výstavy bude upřesněno pořadatelem po vyhlášení výsledků soutěže.