Kluci a holky na čtyřech kolech

Kluci a holky na čtyřech kolech

Vysokomýtské muzeum připravilo novou výstavu. Tentokrát bude pro kluky i děvčata a zaměří se na dětská vozítka. Ať už na kočárky pro miminka i panenky, nebo na šlapací autíčka.

Vernisáž proběhne ve čtvrtek 25. dubna od 17 hodin.

Čechy očima Josefa Šembery

Čechy očima Josefa Šembery

Dne 23. dubna si připomeneme 230 let od narození vedutisty Josefa Šembery. V této souvislosti připravilo vysokomýtské muzeum souhrnnou výstavu Šemberových prací, které jsou dodnes velmi ceněným výtvarným i ikonografickým materiálem.

Vernisáž proběhla ve čtvrtek 7. března v 17:00.

Výstava Sladké mámení

Výstava Sladké mámení

Od podzimu letošního roku se v přízemí Regionálního muzea představí výstava, jejímž společným jmenovatelem bude cukr. Vždyť za co by stál život, kdybychom si ho nemohli osladit?

Vernisáž v neděli 12. listopadu ve 14 hodin

Výstava Pinďour a jeho doba

Výstava Pinďour a jeho doba

Nostalgické vzpomínání na malý motocykl

Jsou dopravní prostředky, které nás v průběhu času v rychlosti minou a vedle toho jsou takové, které se z různých důvodů stanou legendami. A o takové jedné legendě si vysokomýtské muzeum připravilo výstavu.

Výstava Dvorana slávy českých karosářů

Výstava Dvorana slávy českých karosářů

Šestice unikátních automobilů, které vznikly v proslulých prvorepublikových karosárnách je součástí výstavy s názvem Dvora slávy českých karosářů v Muzeu českého karosářství. 

Bejvávalo dobře aneb jak se co dělávalo

Bejvávalo dobře aneb jak se co dělávalo

Není to tak dávno, kdy se většina obyvatelstva živila fyzickou prací a v mnoha oblastech byla odkázána na svoje manuální schopnosti. Moderní doba nás sice zbavila dřiny, ale také nám vzala zručnost a schopnost si vyrobit celou řadu věcí svépomoci bez složitých strojů a elektrické energie. A právě některé z běžných pracovních činností našich předků představí nová výstava v prostorách vysokomýtského muzea.