Kluci a holky na čtyřech kolech

Kluci a holky na čtyřech kolech

Vysokomýtské muzeum připravilo novou výstavu. Tentokrát bude pro kluky i děvčata a zaměří se na dětská vozítka. Ať už na kočárky pro miminka i panenky, nebo na šlapací autíčka.

Vernisáž proběhne ve čtvrtek 25. dubna od 17 hodin.

Na každého, kdo dorazí na vernisáž s kočárkem či šlapacím autíčkem, čeká odměna.

Čechy očima Josefa Šembery

Čechy očima Josefa Šembery

Dne 23. dubna si připomeneme 230 let od narození vedutisty Josefa Šembery. V této souvislosti připravilo vysokomýtské muzeum souhrnnou výstavu Šemberových prací, které jsou dodnes velmi ceněným výtvarným i ikonografickým materiálem.

Vernisáž proběhla ve čtvrtek 7. března v 17:00.

Výstava Sladké mámení

Výstava Sladké mámení

Od podzimu letošního roku se v přízemí Regionálního muzea představí výstava, jejímž společným jmenovatelem bude cukr. Vždyť za co by stál život, kdybychom si ho nemohli osladit?

Vernisáž v neděli 12. listopadu ve 14 hodin

Výstava Pinďour a jeho doba

Výstava Pinďour a jeho doba

Nostalgické vzpomínání na malý motocykl

Jsou dopravní prostředky, které nás v průběhu času v rychlosti minou a vedle toho jsou takové, které se z různých důvodů stanou legendami. A o takové jedné legendě si vysokomýtské muzeum připravilo výstavu.

Výstava Dvorana slávy českých karosářů

Výstava Dvorana slávy českých karosářů

Šestice unikátních automobilů, které vznikly v proslulých prvorepublikových karosárnách je součástí výstavy s názvem Dvora slávy českých karosářů v Muzeu českého karosářství. 

Bejvávalo dobře aneb jak se co dělávalo

Bejvávalo dobře aneb jak se co dělávalo

Není to tak dávno, kdy se většina obyvatelstva živila fyzickou prací a v mnoha oblastech byla odkázána na svoje manuální schopnosti. Moderní doba nás sice zbavila dřiny, ale také nám vzala zručnost a schopnost si vyrobit celou řadu věcí svépomoci bez složitých strojů a elektrické energie. A právě některé z běžných pracovních činností našich předků představí nová výstava v prostorách vysokomýtského muzea.