Beseda Jiný Masaryk s Pavlem Kosatíkem

Informace:

Pavel Kosatík je dobře známý spisovatel, scénárista a publicista, věnující se novodobým dějinám Česka a Slovenska. Jeho jedinečný a neotřelý styl psaní zaujal mnohé čtenáře a zájemce o historii. Není proto náhodou, že v roce 2009 obdržel novinářskou Cenu Ferdinanda Peroutky. Vysoké Mýto bude mít v dubnu příležitost tuto zajímavou osobnost současné publicistiky poznat osobně na připravované besedě.

Rozsah témat zpracovaných Pavlem Kosatíkem je obdivuhodný a bylo těžké vybrat jedno konkrétní. Nakonec se Regionální muzeum s uznávaným spisovatelem dohodlo, že naplánovanou besedu společně  povedou nad knihou Jiný TGM. Důvodů je pro to hned několik. Kniha sama přináší v mnoha ohledech nové, zajímavé a ucelené hodnocení Masarykovy osobnosti. Pavel Kosatík se zároveň vyjádřil, že toto dílo mu dalo “nejvíce zabrat“. V neposlední řadě tu je jistá provázanost s Vysokým Mýtem. Masaryk se velmi dobře znal s nejvýznamnějším vysokomýtským rodákem A. V. Šemberou, dopisoval si s jeho dcerou Zdenkou a naše město i několikrát navštívil.

Protože se nejedná o standardní přednášku, ale o besedu, uvítají organizátoři i sám spisovatel přímé zapojení účastníků a těší se na jejich četné dotazy.