HRAČKY 1850 – 1950 (Dětský svět zapomenutých her)

Mechanické hračky jako zmenšené modely vynálezů technického pokroku, poháněné hodinovým strojkem na klíček, parním strojem nebo elektromotorem, dětské promítačky „Laterna magica“ a nejstarší kinematograf k promítání prvních filmů, modely parních strojů a starých automobilů, dřevěné i kovové stavebnice, kostky, skládačky a oblíbené společenské hry, loutkové kočárky, pokojíčky pro panenky a dětské obchůdky, plyšové i textilní hračky, pohyblivé postavičky, tancující zvířátka, brouci a komické figurky na klíček, plechové vláčky na pérový a elektrický pohon a mnoho dalších hraček oblíbených v časech Rakousko-Uherské monarchie a první Československé republiky. Nebudou chybět ani dobové letáky, ceníky a reklamy výrobců hraček. Interaktivní součásti výstavy bude dílna s kovovou stavebnici Merkur, poznávací hra pro nejmenší návštěvníky (hledání správných odpovědí na otázky k vystaveným exponátům), promítání historických filmů s animovanými pohádkami, původně určených pro dětské kinematografy.

Ve výstavě na Vás také čeká soutěž o 100 volných vstupenek do Muzea technických hraček ve Velvarech. Stačí najít správnou odpověď na otázku a sdělit ji pokladní.

Součástí programu slavnostního otevření v úterý 2. července 2019 bude v 16 hod. pohádka o Šípkové Růžence v provedení divadla Mopeadd, na 17 hod. autoři výstavy připravili komentovanou prohlídku výstavy s ukázkami funkce mechanických hraček.