Jarní prázdniny v muzeu, „barevný svět“ trochu jinak

Interaktivní výstavu „Barevný svět“ doplní program přibližující život se zrakovým postižením.

Celý týden zahájí v pondělí 10. 2. od 9 do 14:30 zástupci organizace TyfloCentra Pardubice, o. p. s. s programem Barvy v životě lidí se zrakovým postižením. Přijďte si vyzkoušet, jak nevidomý člověk vnímá barvy a jaké pomůcky mu pomáhají k jejich rozpoznání. Zároveň se dozvíte a prakticky vyzkoušíte, jak barvy a kontrasty pomáhají slabozrakým lidem v každodenním životě.

Od úterý do neděle naleznete v muzeu „plném barev“ samoobslužný program přibližující život lidí se zrakovým postižením a nevidomých prostřednictvím speciálních pomůcek. Budete si zde moci osahat a vyzkoušet např. Pichtův psací stoj, Braillovo písmo, či šablonku na rozlišování bankovek. Prověříte své schopnosti pomocí hmatu rozpoznat tvary, či materiály. Chybět nebude chůze poslepu s bílou holí. (V případě dobrého počasí by dráha vznikla na dvorku muzea.)