Kluci a holky na čtyřech kolech

Informace:

Mimo několika předmětů ze sbírkového fondu muzea a dalších institucí Pardubického kraje se veřejnosti především představí dva velcí sběratelé. Renáta Glänznerová, která sbírá kočárky pro miminka a v jejím bohatém fondu je zahrnuto i oblečení pro malé děti, ložní prádlo a hračky. Díky dlouhodobé a usilovné činnosti vlastní kočárky historické, i ty z doby nedávno minule a díky ucelené řadě výrobků značky Liberta se návštěva muzea rázem stane nostalgickou i pro rodiče a prarodiče. K vidění a vyzkoušení bude též koutek pro vážení a přebalení dítěte i staré kovové postýlky z porodnic. Velkou zajímavostí nejen pro Mýťáky bude kočárek opatřený výrobním štítkem s textem „Výroba dětských kočárků Josef Pavlíček Vysoké Mýto“.

Druhým sběratelem je Lukáš Očenášek. Vlastní, a spolu s dědečkem opravuje, stará šlapací autíčka. Ten si například cení autíčka značky Alfa Romeo 6C 1500 Super Sport vyrobeného podle předlohy modelu z roku 1929.

Přestože oba sběratelé přesunou do výstavních prostorů vysokomýtského muzea jen část svých bohatých sbírek, určitě to bude státo za to! Přijďte se podívat.