Muzejní noc

Otevřené depozitáře přivítají návštěvníky vysokomýtského muzea o Muzejní noci, která se uskuteční v pátek 26. května. Toto zcela jedinečné zpřístupnění nejvíce střežených prostor umožní veřejnosti nahlédnout pod pokličku muzejní práce. V sedmi vybraných depozitářích – sbírka textilu, porcelánu, fotografií, militarií, menší techniky, varií a starých tisků – seznámí příslušní kurátoři zvídavé zájemce s nejzajímavějšími exponáty, něco poví o jejich historii či účelu použití a řeknou informace o způsobu a podmínkách jejich uložení. Vstup za přísných bezpečnostních podmínek bude z ulice A. V. Šembery do domu čp. 127.

V rámci Muzejní noci bude rovněž zdarma otevřena expozice Vysoké Mýto světové a výstava Pinďour a jeho doba (oboje se nachází v Šemberově domě). Stejně budou moci návštěvníci vstoupit do Muzea českého karosářství a prohlédnout si novou výstavu Dvorana slávy českých karosářů. Vstup do Muzea českého karosářství bude z ulice A. V. Šembery.