Pietní setkání - 80 let od transportů Židů z města

Hlavním zadáním při realizaci plakátu byla symbolika, osoby v našem městě přímo nikdy nezachycené na fotografii či obraze se vrací na ústřední kresbě plakátu. Výrazná a na první pohled poznatelná je silueta vysokomýtského kostela a výjev zachycuje skupinu odcházejících Židů. Na konci skupiny se obrací pohledem k nám Karel Pick (jeho tvář autorka plakátu oživila díky fotografii) a mává své dívce Evě Koudelové. V tu chvíli se vidí naposledy v životě. Děkujeme autorce plakátu – začínající ilustrátorce Karolině Ventlukové za přesné splnění představ.

Studenti vysokomýtského gymnázia ve spolupráci se Soňou Krátkou z našeho muzea na základě archivních materiálů nacvičili pásmo, zachycující příběhy osob ze čtyř místních rodin. Všichni museli nastoupit do transportu a jen několik se vrátilo. Průvodce dějem je vypravěč, který zároveň doplní a zarámuje celek historickým kontextem. Mimo několika školních představení proběhne samozřejmě i jedno pro veřejnost. Přijďte s námi vzpomenout pohnuté osudy, od kterých nás dělí 80 let. Nezapomínáme!