Podzimem naladěni

Druhá listopadová sobota bude ve vysokomýtském muzeu plná zážitků. V dopoledních hodinách se budou moci návštěvníci vydat na dvě komentované vycházky. První z nich je skutečně podzimní a zavede nás na vysokomýtský hřbitov. Zde navštívíme celou řadu míst posledního odpočinku významných osobností, které jsou neodmyslitelně spjaty s naším městem. O historii hřbitova a životních osudech zde pochovaných osobností bude vyprávět Bc. Soňa Krátká, která iniciovala vytvoření hřbitovní naučné stezky. Co je nového v oblasti archeologického poznání na území našeho města bude při své vycházce komentovat muzejní archeolog PhDr. David Vích. Odpoledne se pak veškeré dění přenese na dvůr muzea a bude věnováno zejména dětem. V další z technických a řemeslných dílen Už vím proč, dědo! se (nejenom) malí návštěvníci dozví, jak funguje kovárna, jaké druhy materiálu kovář používá a jak je jeho práce těžká. Šikovní a odvážní si budou moci sami vyzkoušet vykovat list stromu. Ve stejnou dobu i na stejném místě proběhne bramboriáda. Při ní na děti čekají dovednostní disciplíny jako skákání v pytli, hod bramborou do koše či hledání zlaté brambory. Děti se také seznámí s tím, jak se bramborám říká či říkalo v různých regionech naší země, nebo jak se sklizní brambor mohl pomáhat čert. Chybět nebude opékání brambor.

Komentovaná procházka po městě s archeologem Davidem Víchem

V 9 a 11 hodin, sraz u vchodu do Regionálního muzea v Šemberově ulici

Komentovaná procházka po vysokomýtském hřbitově se Soňou Krátkou

V 9 a 11 hodin, sraz u hlavního vstupu na hřbitov

Procházky jsou zdarma.

Už vím proč dědo! Jak pracuje kovář

Od 13:00 do 16:30 hodin na dvoře Regionálního muzea v Šemberově ulici

Bramboriáda

Od 13:00 do 16:30 hodin na dvoře Regionálního muzea v Šemberově ulici

Vstupné na akci do muzea je 50,- Kč (jednotné pro všechny). Prohlídka výstav je v ceně.