Podzimem naladěni - ZRUŠENO

V dopoledních hodinách se budou moci návštěvníci vydat na dvě komentované vycházky na vysokomýtský hřbitov. Jejich cílem bude řada míst posledního odpočinku významných osobností, které jsou neodmyslitelně spjaty s naším městem. O historii hřbitova a životních osudech zde pochovaných osobností bude vyprávět Bc. Soňa Krátká, která iniciovala vytvoření hřbitovní naučné stezky.

Odpoledne se pak veškeré dění přenese na dvůr muzea a bude věnováno zejména dětem. V další z technických a řemeslných dílen Už vím proč, dědo! uvidí malí návštěvníci, jak fungovaly některé zemědělské stroje. Konkrétně se bude jednat o mlátičku obilí, šrotovník a lis slámy. Všechny tyto stroje budou v pohybu za pomoci stabilního motoru.

Další program pak vyplní ryze voňavé činnosti. Budou se vařit povidla, krouhat zelí, tlouct máslo a péct bramborové placky. K vidění bude i malá výstava jablek starých historických odrůd, které rostly v časech našich babiček a dědečků.

Ve stejnou dobu i na stejném místě proběhne bramboriáda. Při ní na děti čekají dovednostní disciplíny jako skákání v pytli, hod bramborou do koše či hledání zlaté brambory. Děti se také seznámí s tím, jak se bramborám říká či říkalo v různých regionech naší země, nebo jak se sklizní brambor mohl pomáhat čert. Chybět nebude opékání brambor.