Přednáška Včelařství dříve a dnes - Mgr. Jiří Kolář

V muzeu až do poloviny února 2023 probíhá výstava Bejvávalo dobře aneb jak se co dělávalo. Jedna její část je věnována včelařství a základním informacím o historii této specifické lidské činnosti.

Podrobnější informace o proměnách včelařství v průběhu věků přinese přednáška učitele včelařství ze Středního odborného učiliště včelařského – Včelařského vzdělávacího centra ops. Mgr. Jiřího Koláře.

Ten se ve svém povídání zaměření na to, jak se včely postupně během staletí dostaly z dutin stromů v lese do malebných klátových úlů a jak úl postupně měnil svůj vzhled i vnitřní vybavení. Mluvené slovo přednášejícího doplní množství obrazového materiálu. A aby bylo vše stylové, každý návštěvník obdrží ke vstupence medový perníček s kalíškem medoviny.