Řezbářská dílna s Janem Rejmanem

První z tvořivých dílen proběhne 15. listopadu a bude zaměřena na řezbářství. Po celý den bude přítomen zkušený řezbář Jan Rejman. Ten si s příchozími rád popovídá o svém řemesle a předvede něco ze svého umu. Zručnější a odvážnější zájemci dostanou polínko, nůž a dlátko a pod vedením pana Rejmana budou moci vyzkoušet základní postupy vyřezávání. Aby byla atmosféra dokonalá, provoní výstavu bylinkový čaj a melta s možností jejich ochutnávky.

Na tvořivé dílně jsou srdečně vítány i školy, jen je nutné učinit rezervaci předem na telefonním čísle 465 461 952 nebo na emailu pokladna@muzeum-myto.cz

Také v následujících měsících proběhnou další setkání. V prosinci budou hned dvě a první se zaměří na výrobu slaměných ošatek a druhé na zhotovení figurek kašírovaného betlému. V lednu se setkáme u draní peří a výroby peroutek a v únoru při domácí zabíjačce.

(foto archiv Národní muzeum v přírodě – Muzeum v přírodě Vysočina)