Vánoce z depozitáře

V souvislosti s nařízeními Vlády České republiky bude naše muzeum od pátku 18. 12. 2020 opět uzavřeno.

O dalším vývoji situace Vás budeme informovat.

Výstava představí množství předmětů s vánoční, ale i zimní tématikou z pokladů, které ukrývá muzejní depozitář. Návštěvníci tak budou moci vidět betlémy, množství ozdobiček, hračky, zimní sportovní vybavení, vánoční kuchařské náčiní, ale i obrazy se zimní tématikou.

Mimo vánoční klasiky z bohatých sbírek našeho muzea se návštěvníci mohou těšit především na unikátní záznam vánočního koncertu pěveckého vysokomýtského sboru Otakar, koncert v roce 1991 probíhal v chrámu sv. Vavřince. Zdigitalizovány záznam budeme promítat návštěvníkům - věříme, že zvláště letos, kdy se bez vánočních koncertů bohužel musíme obejít, udělá radost a potěší.

Jako dárek pro Vás máme v tomto období VSTUP DO MUZEA ZDARMA!

Dle 3. stupně PES může být do vnitřních prostor muzeí vpuštěno 25% kapacity návštěvníků. V případě RMVM v ulici A. V. Šembery to je 39 osob. V pokladnách obou poboček je připravena dezinfekce, návštěvníci musí mít při pohybu v muzeích roušky.