Vyrobte společně s námi muzejní betlém!

Pojďte s námi vytvořit první vysokomýtský muzejní kašírovaný betlém! Regionální muzeum ve Vysokém Mýtě má ve svých sbírkách historický Smutkův betlém, který byl vytvořen technikou tzv. kašírování. Jedná se o pracovní postup, kdy se figurky vytváří tvarováním a lepením z papírových kousků.

Nyní jsme se rozhodli, že stejnou technikou vytvoříme originální muzejní betlém a na spolupráci při jeho vzniku vyzýváme všechny zájemce z řad občanů i veřejných institucí. Společné dílo bude vyráběno v úterý 20. prosince. Dopolední část je vyhrazena pro školy (prosíme o registraci předem) a odpolední od 13:30 patří veřejnosti.

A jak bude samotná dílna probíhat? Nejprve se společně podíváme na slavnou předlohu – Smutkův betlém. Pak každý žák, student či jiný návštěvník obdrží směs z papíru, lepidla a textilu a podle předlohy či vlastní fantazie začne tvořit buď postavičku darovníka, přihlížejícího nebo figurku zvířete.

Takto vzniklý betlém bude každý rok v čase vánočním vystavován a zároveň doplňován.

Těšíme se na všechny pomocníky. Vstup do muzea je pro tvůrce betlému zdarma.