Výstava Dvorana slávy českých karosářů

Společně s prudkým nástupem automobilismu po první světové válce se výrazně rozvíjel také karosářský obor. Tehdejší konstrukce vozidel umožňovala individuální kreace a tím i možnost odlišovat se od běžné produkce - což byla právě „parketa“ karosářů. Těch v období 20. a 30. let minulého století působilo na našem území více než 300. Ve většině případů šlo ovšem o řemeslníky, kteří pracovali v tak zvaných autoopravnách a karosárnách. V těchto dílnách se však zpravidla jen modernizovaly či opravovaly již vyrobené karoserie, například po nehodách. Skutečných firem, které navrhovaly a vyráběly vlastní produkty, bylo na našem území několik desítek. A právě největší a nejúspěšnější z nich představuje nová výstava v Muzeu českého karosářství. Jde o karosárny Uhlík Praha, Brožík Plzeň, Petera Vrchlabí, Sodomka Vysoké Mýto, Lepil Slavíkovice a Bohemia Česká Lípa.

Záštitu nad výstavou převzal Ing. Roman Línek, MBA, náměstek hejtmana Pardubického kraje