Výstava Vyfoť, natoč, vyvolej

Interaktivní výstava vzniklá spoluprací se Studiem Bez Kliky návštěvníkům představí počátky dějin kinematografie prostřednictvím promítacích přístrojů, kamer a optických hraček jako laterna magica, zoetrop, thaumatrop a dalších. Vystaveny budou také projektory z počátku
20. století, ale připomene i ty pozdější, jejichž vrčení si mnozí pamatují z kamenných kin či filmových klubů. Část expozice zaujmou fotografické přístroje ze sbírky Miroslava Holomka z Vysokého Mýta.

Vernisáž se uskuteční v neděli 13. května 2018 od 14:00 hodin. Proběhnou komentované ukázky prvních filmových počinů - nahlédneme například do pařížské kavárny Grand Café roku 1895 a uzříme první veřejně promítané celuloidové krásky či jiné hvězdy tehdejšího filmového průmyslu.