XV. SODOMKOVO VYSOKÉ MÝTO

První ročník Sodomkova Vysokého Mýta se konal již v roce 2007. Od té doby si festival našel pevné místo v kulturním a společenském kalendáři nejenom Vysokého Mýta, ale i u mnohých fandů z celé České republiky. A jak je vidno, nic na tom nemohou změnit ani kovidová opatření loňského a letošního roku.

Stejně jako v předchozím roce musel být tradiční červnový termín pořádání akce přesunut na září a Sodomkovo Vysoké Mýto se spojilo s Městskými slavnostmi. Muzejníci i tak pevně věří, že to nic neubere na atraktivitě a dobré atmosféře tradičního setkání historických automobilů. Těžištěm celého programu bude 26. setkání Společnosti přátel Carrosserie Sodomka a jejich nádherných automobilů. Vedle toho se na náměstí představí vozy všech typů a kubatur kdysi slavné a známé vysočanské automobilky Aero. Organizátoři tím chtějí připomenout 85. výročí uvedení nejslavnějšího modelu Aero 50 na tehdejší československý trh. V programu pochopitelně nebudou chybět ukázky práce četnictva, závody historických velocipedů, módní přehlídka oblečení 30. let a závěrečný koncert jedinečného swingového uskupení Original Vintage Orchestra. Dojde i na oslavu jednoho kulatého výročí, kterým je 150 let od založení místního sboru dobrovolných hasičů. Návštěvníci proto opět uvidí historickou hasičskou techniku při likvidaci požáru.

9:00 – 11:00 Sraz automobilů s karosérií Sodomka

9:00 – 13:00 Výstava historických automobilů Aero

9:30 – 09:45 Módní přehlídka kloboukového studia Dantes I. část

09:45 – 10:00 Četnická pátrací stanice v akci

10:00 – 10:15 Módní přehlídka kloboukového studia Dantes II. část

10:15 – 10:45 Představení praporu cyklistů, jízda elegance a závody historických plášťových kol

10:45 – 11:05 Komentovaná přehlídka vozů Aero

11:05 – 11:30  Hooříí! 150 let Sboru dobrovolných hasičů ve Vysokém Mýtě. Křest almanachu. Hašení ohně dobovými stříkačkami.

11:30 – 12:30 Vystoupení swingového big bandu Original Vintage Orchestra

Venkovní výstava Historie firmy Sodomka a Karosa