Zlatá muzejní noc

V Regionálním muzeum se uskuteční světová premiéra zlatého pokladu nalezeného v loňském roce poblíž Králík. Celá akce se ponese v duchu zlaté horečky, vystavíme proto další cennosti z depozitářů – zlaté chronometry, kalichy či zlatou sponu z archeologických vykopávek. Jako doprovodný program budete moci vyzkoušet rýžování zlata z písku pomocí rýžovací pánve, pomocí kladiva a raznice pak ražbu mincí. Pokud nám to počasí dovolí, proběhne ukázka vyzlacení nápisu na kamenné desce.

Více o nálezu: https://www.novinky.cz/domaci/492271-nedaleko-kralik-nasli-zlaty-poklad-mince-zrejme-nekdo-zahrabal-ve-spechu.html

Muzeu českého karosářství tento večer naleznete Zlatou přilbu z roku 1932 i další předměty připomínající legendární plochodrážní závod motocyklů Zlatá přilba Pardubice, který v loňském roce oslavil 70 ročník. Předměty zapůjčilo, speciálně pro tento večer, Východočeské muzeum v Pardubicích. Po dobu muzejní noci budou v expozici k dispozici kurátoři muzea, připraveni Vám odpovědět na jakékoliv otázky a vše Vám objasnit. Komentované prohlídky muzea se uskuteční v 17, 19 a 21 hod. - prosíme zájemce, aby se na ně hlásili předem. Kontakt: pokladna@muzeum-myto.cz, tel.: 465 461 952.