Nová publikace: Českoslovenští karosáři 1, Pardubický kraj

Regionální muzeum ve Vysokém Mýtě v těchto dnech vydalo první část z nové edice o československých karosářích. Tento díl se na 208 stranách věnuje všem (nám) známým karosárnám na území dnešního Pardubického kraje.

Karosářství bylo svého času velmi rozšířené a úzce souviselo s rozvojem automobilismu a automobilové výroby. Naproti tomu je dnes už tak trochu zapomenutým oborem, schovaným kdesi v útrobách robotizovaných automobilek. A právě proto se Regionální muzeum ve Vysokém Mýtě rozhodlo popsat a zdokumentovat výrobu a historii československých karosáren. Výsledkem této práce je první díl knihy, která mapuje historii osmi karosářských firem z území dnešního Pardubického kraje.  Podařilo se nám získat velké množství unikátního materiálu, jako jsou dobové fotografie, plány i svědectví pamětníků či rodinných příslušníků. Díky nim jsme mohli vykreslit nejenom specifika karosářské výroby, ale i mnohé hospodářské a sociální aspekty období první poloviny 50. let 20. století. V prvé řadě však čtenářům předkládáme příběhy nesmírně zajímavých, pracovitých a houževnatých lidí, kteří se zapsali do československé automobilové historie.

208 stran, více než 300 fotografií a nákresů, kniha formátu B4 v pevné vazbě

Cena: 570,- Kč