Muzeum otevřeno

Regionální muzeum ve Vysokém Mýtě i pobočky Muzeum českého karosářství a Barokní areál Vraclav opět otevřeny.

MUZEUM UZAVŘENO

V důsledku opatření vlády ČR (karanténa) je muzeum uzavřeno a všechny jeho akce zrušeny.

Výzva!

Sodomkovo Vysoké Mýto 2020 bude tematicky zaměřené na značku Tatra!

Vymetání kostlivců

Seminář pro muzejníky pracující se sbírkami zaměřený na práci s obtížně zařaditelnými, či dosud nepřesně katalogizovanými sbírkovými fondy. 28. 2. 2020 od 10 hodin

Během této akce bude uzavřena výstava „Tužme se v Mejtě, 150 a jeden rok Sokola ve Vysokém Mýtě“. Všem návštěvníkům se omlouváme!

Týden knihoven

Od 30. září do 6. října 2019 probíhá 23. ročník Týdne knihoven.

„Kameny zmizelých“ popraveným studentům

V pátek 6. 9. 2019 byly slavnostně odhaleny Kameny zmizelých dvěma studentům, kteří byli během nacistické okupace popraveni za odbojovou činnost v ilegální organizaci Mladá garda národního odboje. Dalších sedm kamenů ostatním popraveným studentům z této ilegální skupiny bude odhaleno 1. října v 17:00 v Chocni.