Staňte se „lovci draků“ – procházka po městě

Staňte se lovci draků, aneb buďte aktivní (nejen) v době pandemie.

Vyrazte s rodinou na příjemnou odpolední procházku za poznáním. U dveří Regionálního muzea ve Vysokém Mýtě (A. V. Šembery 125) si vyzvedněte pracovní listy, nebo si je stáhněte zde na webových stránkách muzea, a vydejte se na „lov draků“. Dokážete najít všechny? Pokud se Vám to podaří, vhoďte Vaše vyplněné pracovní listy do schránky muzea. Na vámi uvedenou adresu Vám zašleme potvrzení o získání titulu „Lovec draků.“

Vysoké Mýto má draka ve svém znaku již od svého založení. V 15. století dostalo město od krále Vladislava Jagellonského nový znak se svatým Jiřím na koni, který zabíjí draka. Drak, ať už sám, nebo pod kopyty bílého oře sv. Jiří, je ve městě na řadě míst vyobrazen. Vydejte se po jeho stopách.

Materiály ke stažení:

Pracovní list

Nápověda a zajímavosti

Pokud se Vám podaří zodpovědět alespoň 13 z 15 otázek správně, získáte vysvědčení o titulu „Lovec draků“.

Vysvědčení Vám zašleme. Pokud nechcete uvádět kontaktní údaje, můžeme Vám osvědčení připravit k vyzvednutí na pokladnu muzea.

Našli jste v našem městě ještě jiného draka, o kterém se zde nezmiňujeme? Napište nám o něm, budeme moc rádi!